37
41
KS Śniadowo – WARMIA Grajewo 0:10
2016-09-15 21:04:54

W meczu II rundy rozgrywek w ramach Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego w środę w Śniadowie WARMIA Grajewo pokonała lidera Klasy Okręgowej aż 10:0 i awansowała do 1/8 rozgrywek.

Przed spotkaniem wydawało się, że zespół rywali nie będzie łatwą przeszkodą. Zespół KS Śniadowo w ubiegłym sezonie grał w IV lidze, którą zakończył na 14 miejscu i spadł do Klasy Okręgowej ze względu na reorganizację rozgrywek. W bieżącym sezonie w pięciu dotąd rozegranych meczach piłkarze ze Śniadowa wygrali 5 razy i z kompletem punktów są liderem w grupie II Podlaskiej Klasy Okręgowej.

Obawy okazały się płonne. WARMIA od początku meczu przejęła inicjatywę i zdominowała przeciwnika. Cztery gole do przerwy i aż sześć w drugiej połowie przyniosły imponujący wynik będący pogromem gospodarzy. Nasz zespół przeprowadził wiele imponujących akcji. Tak naprawdę wynik mógł i powinien być jeszcze wyższy. Trzeba przyznać, że i gospodarze mieli swoje szanse – zwłaszcza w 68 minucie, kiedy rzut karny dla Śniadowa obronił Krzysztof Gieniusz, broniąc na dodatek „dobitkę” zawodnika gospodarzy. Cieszy wzrost formy naszego zespołu i wreszcie dobra dyspozycja strzelecka.

Kolejna runda rozgrywek o Puchar Polski zostanie rozegrana 5 października. Wezmą w niej udział również podlascy trzecioligowcy – ŁKS 1926 Łomża, RUCH Wysokie Mazowieckie i rezerwy JAGIELLONII. Oprócz WARMII do kolejnej rundy awansowały: GKS Stawiski, WIGRY II Suwałki, DĄB Dąbrowa Białostocka, UM Krynki, MAGNAT Juchnowiec Kościelny, CZARNI Czarna Białostocka, PROMIEŃ Mońki, BIEBRZA Goniądz, KOLEJARZ Czeremcha, TUR Bielsk Podlaski, LZS Narewka i ORLĘTA Czyżew. Jak widać z tego zestawienia na 16 drużyn z IV ligi w Pucharze Polski pozostało zaledwie sześć! Po sensacyjnym odpadnięciu WISSY Szczuczyn w pierwszej rundzie tym razem odpadły między innymi takie zespoły jak KS Wasilków, SPARTA Augustów czy POGOŃ Łapy. Dużym wyczynem popisał się zespół GKS Stawiski, który po pokonaniu WISSY Szczuczyn w I rundzie wyeliminował w środę ORŁA Kolno wygrywając 2:0.

14.09.2016 Śniadowo

KS Śniadowo – WARMIA Grajewo 0:10 (0:4)

Bramki: 0:1 Damian Zubowski 4’, 0:2 Edison 8’, 0:3 Tomasz Dzierzgowski 19’, 0:4 Janusz Stankiewicz 32’, 0:5 Tomasz Dzierzgowski 52’, 0:6 Łukasz Domurat 66’, 0:7 Tomasz Dzierzgowski 67’, 0:8 Tomasz Dzierzgowski 70’, 0:9 Damian Zubowski 78’, 0:10 Łukasz Domurat 86’

KS: 42.Chludziński - 15.Abramek, 2.Nienałtowski, 13.Brutkowski, 6.Milewski (88’ 18.A.Zalewski) - 11.Boroń, 8.Sawko (Kpt), 9.Godlewski, 7.Pupek - 17.Jaworowski (70’ 10.Podgórski), 3.P.Zalewski (60’ 22.Wilk)
REZERWA: 22.Wilk, 18.A.Zalewski, 10.Podgórski
WARMIA: 1.Gieniusz - 4.Mikucki, 18.Edison, 17.Arciszewski (Kpt), 5.Randzio (46’ 3.Domurat) - 13.Staniszewski, 11.Zubowski, 10.Kozikowski (46’ 2.Krupa), 19.Cybulski (60’ 20.Sielawa), 6.Stankiewicz - 7.Dzierzgowski
REZERWA: 2.Krupa, 20.Sielawa, 3.Domurat
Sędzia: Janusz Brokowski (Zambrów)

Żółte kartki: Brutkowski, Sawko (KS), Kozikowski (WARMIA)

Autor: Janusz Szumowski