37
41
Warmia - Ostrovia 5 : 0
2015-02-22 09:11:32

Na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej rozgrywek III ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotnie przedpołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Łomży występującą w IV lidze mazowieckiej OSTROVIĘ Ostrów Mazowiecka 5:0.

W sobotnim meczu trener Mirosław Dymek miał do dyspozycji już niemal wszystkich zawodników. „Niemal” ponieważ zabrakło tym razem w składzie WARMII Tomasza Dzierzgowskiego (praca), Mateusza Cybulskiego (rehabilitacja po operacji) i Marcina Baczewskiego, który nie trenował z zespołem w kończącym się tygodniu.

Tuż po rozpoczęciu meczu po faulu na Jagłowskim Rafał Kozikowski pięknym, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie dla WARMII. Drugą bramkę dla grajewian zdobył po ładnym, prostopadłym podaniu Pawła Matysiewicza Damian Gutowski. Do przerwy WARMIA prowadziła dwiema bramkami a w drugiej połowie - pomimo wielu doskonałych sytuacji (przede wszystkim zmarnowane szanse Jagłowskiego i Zubowskiego, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę) - nasz zespół zdobył kolejne trzy gole. W 62 minucie na 3:0 podwyższył Damian Zubowski po podaniu Kacpra Jagłowskiego. W ostatnich 10 minutach bramkarza rywali pokonali Paweł Górski w 83 minucie, któremu po strzale z ostrego kąta gola pomógł zdobyć… bramkarz OSTROVII oraz w 86 minucie Marcin Mikucki, który mądrze zakończył akcję Piotra Chylińskiego. Wysokie zwycięstwo WARMII i wyraźna przewaga nad rywalem przez cały mecz napawają optymizmem przed zbliżającą się rundą wiosenną III ligi. Dużo jest jednak jeszcze do poprawy w grze naszego zespołu i dlatego nie ma co popadać w euforię. Zostało dwa tygodnie do planowanego na 7 marca pierwszego meczu z FINISHPARKIETEM DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie i ten okres trener Mirosław Dymek na pewno poświęci pracy nad wyeliminowaniem błędów popełnianych w meczach kontrolnych.

Za tydzień w ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek ligowych WARMIA zmierzy się w Łomży z podlaskim czwartoligowcem MAGNATEM Juchnowiec.

21.02.2014 Łomża
WARMIA Grajewo - OSTROVIA Ostrów Mazowiecka 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Rafał Kozikowski 3' (rzut wolny), 2:0 Damian Gutowski 32', 3:0 Damian Zubowski 62', 4:0 Paweł Górski 83', 5:0 Marcin Mikucki 86'

WARMIA: Gieniusz (60’ Sobolewski) – Lekenta (46’ Randzio), Domurat, Arciszewski, Koszczuk (62’ Olszyński) – Jagłowski (70’ Chyliński), Kozikowski (75’ Matysiewicz), Zubowski, Matysiewicz (46’ P.Górski), Sypytkowski (46’ Mikucki) – Gutowski (70’ Makowski)

OSTROVIA: Chorodyński – zawodnik testowany, Korzeb, Zapatka, Rupacz – zawodnik testowany, Grądzki, Brach, Murawski, zawodnik testowany – Komosa

W drugiej połowie grali także: zawodnik testowany, Kraszewski

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)

Autor:Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-3-231-146-172.compute-1.amazonaws.com