37
41
Warmia pokonała Narew
2015-02-03 09:38:46

W sobotę 31 stycznia w Ostrołęce piłkarze WARMII Grajewo pod wodzą trenera Mirosława Dymka zagrali pierwszy mecz w 2015 roku. W spotkaniu kontrolnym z występującą w silnej mazowieckiej IV lidze NARWIĄ Ostrołęka (XI miejsce w tabeli po rundzie jesiennej) mocno osłabiona kadrowo WARMIA wygrała po emocjonującym meczu 4:3.

Dla naszego zespołu, który rozpoczął treningi 15 stycznia mecz z NARWIĄ zakończył tydzień intensywnych zajęć. We wtorek i czwartek podopieczni trenera Dymka trenowali dwa razy dziennie. Niestety, po pierwszych zajęciach na których trener Dymek miał do dyspozycji wszystkich zawodników w kolejnych dniach z różnych powodów było znacznie gorzej. W rezultacie do Ostrołęki nie pojechali tacy zawodnicy jak Gieniusz (kurs trenerski), Zubowski (uraz), Kozikowski, Tuzinowski (przeziębienie), Cybulski (pobyt w szpitalu) i Sobolewski (obóz z zespołem juniorów). W związku z brakiem obu bramkarzy w meczu z NARWIĄ zagrał gościnnie w bramce WARMII pozostający obecnie bez klubu Rafał Piotrowski, do niedawna występujący w klubach podlaskiej Ligi Okręgowej.

Na pełnowymiarowym sztucznym boisku w Ostrołęce od początku meczu gospodarze ruszyli na naszą bramkę. Po kilku minutach przewagi NARWI grajewianie wyprowadzili udany kontratak, który na bramkę zamienił Tomasz Dzierzgowski. Niedługo później ten sam zawodnik był bliski podwyższenia prowadzenia, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Jak to często bywa na boisku – niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 23 minucie gospodarze wyrównali po strzale Skorupki i strąceniu piłki przez Piotra Kubata. W 42 minucie z rzutu wolnego niezwykle precyzyjnym strzałem popisał się Wojciech Skorupka wyprowadzając na prowadzenie zespół NARWI. Tuż przed przerwą świetny kontratak WARMII zakończył się trafieniem Dzierzgowskiego, który wykończył świetne dośrodkowanie Sypytkowskiego.

W drugiej połowie nadal mecz był emocjonujący. W 59 minucie po strzale Dzierzgowskiego Matysiewicz z bliska wręcz wcisnął piłkę do bramki Rymka. Niedługo później doskonałą okazje do podwyższenia wyniku zmarnował Chyliński. Znów niewykorzystana sytuacja się zemściła – w 72 minucie Tomasz Jóźwiak wyrównał na 3:3. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem ambitnie grająca WARMIA przeprowadziła wzorowy atak a dograną z prawej strony piłkę w bramce gospodarzy umieścił Marcin Baczewski.

Na tym etapie przygotowań trudno o wyciąganie wniosków z gry kontrolnej. Należy pochwalić nasz zespół za to, że pomimo niekorzystnego przebiegu meczu potrafił go wygrać. Grajewianie pokazali kilka dobrych akcji, ale też nie uniknęli błędów. W kolejnym meczu kontrolnym nasz zespół zmierzy się 7 lutego w Łomży z IV-ligowym RUCHEM Wysokie Mazowieckie.

31.01.2015 Ostrołęka, boisko MOSiR

NAREW Ostrołęka - WARMIA Grajewo 3:4 (2:2)
Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 11', 1:1 Piotr Kubat 23', 2:1 Wojciech Skorupka 42', 2:2 Tomasz Dzierzgowski 44', 2:3 Paweł Matysiewicz 59', 3:3 Tomasz Jóźwiak 72', 3:4 Marcin Baczewski 89'

NAREW: Myśliński – Gawrych, Kopeć, Pełtak, Skorupka – Knap, Wargulewski, Gałązka, Pędzich - Mleczek, Kubat

Po przerwie grali także: Rymek - Strzeżysz, Chromik, Jóźwiak, Sowa, Pałaszewski, Przemysław Kruk, Paweł Kruk

WARMIA: Piotrowski – Lekenta, Arciszewski (60’ Chyliński), Domurat, Koszczuk (75’ Jagłowski) – Jagłowski (65’ Mikucki), P.Górski (46’ Randzio), Matysiewicz, Sypytkowski (67’ D.Makowski) – Dzierzgowski, Gutowski (46’ Baczewski)

Sędzia: Mirosław Stworzyjan (Ostrołęka)

Autor: Janusz Szumowski

Pseudonim: Treść komentarza:

Pamiętaj nie jesteś anonimowy w sieci, twój adres to ec2-3-209-56-116.compute-1.amazonaws.com