37
41
PUSZCZA - WARMIA 0 : 2
2014-10-01 10:29:04

Cenne zwycięstwo 2:0 odnieśli piłkarze WARMII Grajewo w wyjazdowym meczu z PUSZCZĄ Hajnówka. Dla gospodarzy, którzy w dotychczasowych meczach tego sezonu zdobyli tylko 1 punkt był to mecz, który miał być przełamaniem złej passy. W tygodniu przed spotkaniem z WARMIĄ z pracy w Hajnówce zrezygnował dotychczasowy trener PUSZCZY Artur Dakowicz, który wprowadził ten zespół do III ligi. Zastąpił go doskonale znany w Grajewie i równie doskonale znający nasz zespół – Marcin Strzeliński. Zmiana trenera bardzo często powoduje pozytywną reakcję zespołu i stąd można było obawiać się meczu z PUSZCZĄ. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze zaatakowali. Jednak po pierwszym kwadransie gry, gdy PUSZCZA egzekwowała trzy rzuty rożne bardzo spadło tempo tego meczu i ciekawych akcji z obu stron było jak na lekarstwo. WARMIA w pierwszej połowie zagrażała bramce Jendruczka przede wszystkim po strzałach Mateusza Cybulskiego w 13 i 39 minucie.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęli grajewianie. W 56 minucie po dobrym dośrodkowaniu Damiana Zubowskiego z rzutu wolnego wprowadzony na boisko po przerwie Rafał Kozikowski strzałem głową zdobył prowadzenie dla WARMII. Po zdobyciu prowadzenia właściwie do końca meczu grajewianie kontrolowali grę. Gospodarze mieli zbyt mało atutów by poważniej zagrozić bramce Gieniusza. Efektem niezłej gry i przewagi w drugiej części meczu naszego zespołu był drugi gol, którego w 83 minucie zdobył Dzierzgowski przy… odrobinie pomocy jednego z obrońców PUSZCZY po dobrym dośrodkowaniu Zubowskiego, który zanotował w tym meczu dwie asysty bramkowe po podaniach z rzutów wolnych.

Dzięki wygranej w Hajnówce WARMIA awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. http://www.90minut.pl/liga/0/liga7582.html

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 4 października o godzinie 15:00 w Grajewie a przeciwnikiem WARMII będzie OLIMPIA Olsztynek.

Zapis relacji tekstowej z meczu PUSZCZA – WARMIA:

1' Rozpoczyna WARMIA

1' Pierwsza groźna akcja gospodarzy - dośrodkowanie z prawej strony boiska Strzelińskiego i Gieniusz wypiąstkowuje piłkę poza pole karne

2' Rzut rożny dla PUSZCZY - po dośrodkowaniu szybko wybijamy piłkę poza pole karne

4' Mocno zaatakowali gospodarze i mamy drugi rzut rożny dla PUSZCZY - po dośrodkowaniu minął się z piłką Gieniusz, ale obrońcy wybili piłkę

6' Wreszcie akcja WARMII - dośrodkował Chyliński i Zubowski będąc tyłem do bramki o mały włos nie zaskoczył bramkarza rywali

7' Rzut wolny dla grajewian z okolic narożnika boiska, ale fatalne dośrodkowanie Zubowskiego i piłka opuszcza boisko

8' Znów rzut rożny dla PUSZCZY - już trzeci w tym spotkaniu

9' Po dośrodkowaniu wybija piłkę Paweł Górski

13' Bardzo dobra akcja WARMII - Chyliński podał na lewą stronę do Cybulskiego, który minął obrońcę i strzelił z 16 metrów na bramkę, ale piłka dosłownie o centymetry ominęła słupek bramki Jendruczka!

20' Ostatnie minuty to gra w środku pola, bez sytuacji podbramkowych

23' Dobra okazja WARMII! Z rzutu wolnego ze środka boiska Zubowski wrzucił piłkę w pole karne a tam Domurat był bliski zaskoczenia bramkarza, ale Jendruczek złapał piłkę

27' Żółta kartka dla Daniela Tuzinowskiego za faul na zawodniku PUSZCZY

31' Strata piłki w środku pola Dzierzgowskiego i szybki kontratak gospodarzy zakończony niecelnym strzałem Kharamuschki

38' Upłynęły kolejne minuty gry toczonej głównie w środkowej strefie boiska

39' Dobra okazja WARMII - wrzutka Tuzinowskiego i Mateusz Cybulski strzela tuż obok bramki PUSZCZY

44' Strzał Chylińskiego z prawej strony boiska, ale piłka szybuje ponad poprzeczką

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy WARMIA bezbramkowo remisuje w Hajnówce

46' Drugą połowę rozpocznie PUSZCZA. W naszym zespole jedna zmiana - za Tuzinowskiego na boisko wszedł Kozikowski

48' Strzał z dystansu Kozikowskiego i piłka mija bramkę Jendruczka

51' Akcja Dzierzgowskiego, który wychodząc na czystą pozycję był uderzony łokciem przez zawodnika PUSZCZY, ale sędzia ... nie dopatrzył się faulu na naszym zawodniku

53' Żółta kartka dla Adama Lange za faul na Kozikowskim

54' Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po dośrodkowaniu

55' Rzut wolny dla WARMII z lewej strony boiska

56' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:1 Rafał Kozikowski. Dobre dośrodkowanie Zubowskiego i Rafał Kozikowski strzałem głową zdobywa prowadzenie dla naszego zespołu!

58' Znów faulowany Dzierzgowski i ponownie sędzia Pawilcz nie przerywa akcji. Dzierzgowski nie wytrzymał i skrytykował pracę arbitra za co otrzymał żółtą kartkę

63' Rzut rożny dla WARMII a po dośrodkowaniu mamy kolejny korner

64' Po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy PUSZCZY

66' Podwójna zmiana u gospodarzy - na boisko wchodzą Marcin Grygoruk i Robert Langa, którzy zmieniają Kharamushkę i Wilentę

70' Świetna okazja WARMII - Cybulski zagrał do Zubowskiego a ten z pola karnego strzelił na bramkę PUSZCZY, ale Jendruczek odbił piłkę!

76' Rzut rożny dla grajewian - po dośrodkowaniu niecelny strzał Pawła Górskiego

80' Zmiana w zespole PUSZCZY - Babula zmienia Czerniawski

82' Kolejny rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko

83' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 0:2 Tomasz Dzierzgowski. Po dośrodkowaniu Zubowskiego z rzutu wolnego zamieszanie w polu karnym gospodarzy - "główka" Dzierzgowskiego i piłka odbijając się od obrońcy PUSZCZY wpada do bramki! Prowadzimy 2:0 w Hajnówce!

85' Dzierzgowski wpadł w pole karne gospodarzy, gdzie był... dwukrotnie faulowany, lecz sędzia Pawilcz, wyraźnie krzywdzący dziś naszego napastnika jest nieugięty - nie ma rzutu karnego!

90' Zmiana w WARMII - za Cybulskiego wchodzi na boisko Lekenta

90' 4 minuty dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi Olszyński

90' + 3' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi Baczewski

90' + 4' Koniec meczu. Zdobyliśmy cenne 3 punkty w Hajnówce!

28.09.2014 Hajnówka, Stadion MOSiR

PUSZCZA Hajnówka - WARMIA Grajewo 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Rafał Kozikowski 56', 0:2 Tomasz Dzierzgowski 83'

PUSZCZA: 12.Jendruczek - 5.Lewczuk, 19.Banicki, 8.Lisowski, 15.Wilenta (66' 9.R.Langa) - 11.Wojno, 7.A.Langa (Kpt), 17. Żabiński, 20.Babul (80' 10.Czerniawski), 18.Strzeliński - 13.Kharamushka (66' 66' 16.Grygoruk)

REZERWA: 1.Paszkiewicz - 6.Bagrowski, 3.Śliwowski, 16.Grygoruk, 10.Czerniawski, 9.R.Langa

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 15.Koszczuk, 11.P.Górski - 9.Chyliński (90' 18.Olszyński), 17.Jagłowski, 19.Cybulski (90' 20.Lekenta), 16.D.Tuzinowski (46' 10.Kozikowski) - 7.Dzierzgowski, 2.Zubowski (90' 13.Baczewski)

REZERWA:25.Sobolewski - 18.Olszyński, 8.Gutowski, 4.Baczewski, 13.Lekenta, 4.Mikucki, 10.Kozikowski

Sędzia: Wojciech Pawilcz (Białystok)

Żółte kartki: A.Lange (PUSZCZA), Tuzinowski, Dzierzgowski (WARMIA)